środa, 8 czerwca
Toksyczne związki. Od psychologii do kultury popularnej
W naszej kulturze ciągle jesteśmy bombardowani wizerunkami różnych par, a relacje te powodują niejednokrotnie zacięte dyskusje i tworzenie się obozów kibicujących preferowanym historiom romansów. Wraz z ich dużą liczbą, naturalne będzie to, że niektóre z nich będą związkami zdrowymi dla ich uczestników, a inne nie do końca.
Jak zatem rozpoznać związek, który można nazwać toksycznym?
Jak takie relacje wyglądają od strony psychologicznej?
Czy pokazywanie toksycznych związków w popkulturze może być szkodliwe?
Na te, i więcej pytań odpowiedzą:
prof. Magdalena Śmieja, która pracuje w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się psychologią bliskich związków, szczególnie z perspektywy motywowanego poznania. Prowadzi też badania nad wzruszeniem i wstrętem. Jest autorką monografii „W związku z inteligencją emocjonalną – rola inteligencji emocjonalnej w relacjach społecznych i związkach intymnych”, współautorką Testu Inteligencji Emocjonalnej (TIE) oraz współredaktorką książki „Inteligencja emocjonalna: fakty, mity, kontrowersje”.
Katarzyna Czajka -Kominiarczuk, prowadząca bloga Zwierz popkulturalny, gdzie pisze o wszystkim dotyczącym książek, filmów, seriali a nawet opery. Z wykształcenia jest socjolożką i historyczką. Jest także autorką książek popularnonaukowych, których tematy krążą głównie popkultury, jak w przypadku publikacji „Oscary. Sekrety największej nagrody filmówej” czy „Seriale. Do następnego odcinka”.
Dyskusję przeprowadzimy już w środę 08.06 o 18:30 w HEVRE oraz na Facebooku i YT All In UJ. Łącza udostępnimy wkrótce.
Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu Samorządu Studenckiego UJ. Dziękujemy!
Do zobaczenia!
wróć do wydarzeń