czwartek, 10 grudnia

Harder, faster, stronger! Psychologia i sporty ekstremalne

wróć do wydarzeń

Jaka jest historia sportów ekstremalnych?

Jak sporty te przemieściły z marginesu do mainstreamu?

Kiedy sporty ekstremalne otwarły się na kobiety?

Skąd społeczne zapotrzebowanie na takie przeżycia?

Jak pracuje mózg osoby w trakcie takiego przeżycia?

Czy takie emocje uzależniają?

Udział wezmą:

prof. Aleksandra Gruszka-Gosiewska, zastępczyni dyrektora Instytutu Psychologii UJ, autorka i współautorka publikacji naukowych z zakresu m.in. psychologii twórczości, psychologii poznawczej i neuropsychologii. W latach 2004-2006 – jako laureatka Wellcome Trust Fellowship – pracowała w MRC Cognition and Brain Sciences Unit w Cambridge (Wielka Brytania).

Anna Tybor, skiaplnistka. Reprezentuje Polskę w zawodach krajowych i międzynarodowych. Brała udział m.in. w kilku edycjach Pucharu Świata, Mistrzostwach Świata oraz Mistrzostwach Europy. Zdobyła kilka razy Puchar Polski, oraz (w parze z Anną Figurą) wywalczyła Mistrzostwo Polski. Oprócz ski-alpinizmu pasjonuje się wspinaczką. W 2012r. zdobyła w Gruzji szczyt Kazbek (5034 m.), a w 2014 r. w Kirgistanie- Pik Lenina (7134 m). Szykuje się na wyprawę na Manaslu, z którego chce zjechać na nartach (8156 m)

gen. broni dr Mieczysław Bieniek, generał Wojska Polskiego w stanie spoczynku. Instruktor spadochronowy klasy mistrzowskiej z ponad 3500 skokami na koncie, posiada uprawnienia instruktora spadochronowego armii amerykańskiej, belgijskiej, tureckiej, brytyjskiej i norweskiej. Członek Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego w Warszawie oraz w Waszyngtonie. Profesor wizytujący Kolegium Obrony NATO w Rzymie oraz National Defence University w Waszyngtonie.

Prowadzenie: ToMasz w Krakowie i Samuel Nowak

Posłuchaj podcastu ze spotkania.

wróć do wydarzeń