środa, 12 kwietnia

Cel uświęca środki?

wróć do wydarzeń

Dlaczego nie angażujemy się w politykę i aktywizm

Widzimy się w środę 12 kwietnia o godz. 18.30 w Hevre +1

Wydarzenie na Facebooku.

Badanie przeprowadzone w 2020 roku na grupie ponad 900 aktywistów pokazało, że ponad 90 proc. z nich wiąże swoją działalność z poczuciem misji. 70 proc. zadeklarowało, że czerpie z takiej działalności satysfakcję oraz znajduje w niej cel i sens. Mimo to, coraz mniej ludzi angażuje się w działalność aktywistyczną – może się to bowiem wiązać z wieloma problemami, wśród których najpowszechniejszymi są zmęczenie i stres.
W jaki sposób młodzi ludzie mogą zaangażować się w lokalny aktywizm?
Czy działalność aktywistyczna młodych ma realny wpływ na politykę globalną?
Jak często aktywistów dotyka wypalenie?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzą:

dr Katarzyna Jaśko diunktka w Instytucie Psychologii UJ, pracownica Zakładu Psychologii Społecznej UJ. Kierowniczka Change Lab i członkini Centre for Social Cognitive Studies

Krzysztof Jędrzejek, przedstawiciel Extinction Rebellion, czyli międzynarodowego ruchu wykorzystującego akcje masowego obywatelskiego nieposłuszeństwa w celu wymuszenia na rządach działań zapobiegających zmianom klimatu.

Praca naukowa dr Katarzyny Jaśko prowadzona jest w ramach projektu GRIEG „Od apatii do przemocowego ekstremizmu: Motywacyjne podstawy zaangażowania politycznego”. Projekt GRIEG korzysta z dofinansowania o wartości 1 156 000 €  otrzymanego od Norwegii. Celem projektu jest zbadanie psychologicznych podstaw różnych form zaangażowania politycznego.”

wróć do wydarzeń