środa, 20 marca

Łowcy umysłów: pamięć, zeznania, świadkowie

Widzieliście film “Pamięć absolutna” Paula Verhoevena? Pamiętacie scenę, w której bohater grany przez Arnolada Schwarzeneggera ucieka z Marsa statkiem kosmicznym rozwijającym prędkość światła? Oh wait, czy bohater uciekał z Marsa czy z Jowisza? I czy statkiem kosmicznym? I czy w ogóle gdzieś uciekał?

Z podobnymi pytaniami mierzą się sądy, prokuratorzy i psycholodzy sądowi, gdy próbują dowiedzieć się, co dokładnie wydarzyło się badanej sprawie. Kto kłamie, kto mówi prawdę, a kto zmyśla, chociaż jest przekonany, że mówi prawdę? Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Science First – poznaj praktyczny wymiar nauki gdzie porozmawiamy o tym, co nowoczesna psychologia mówi nam o pamięci, świadkach i autentyczności zeznań.

Gośćmi S/F będą:
dr hab. Romulad Polczyk, prof. UJ (Instytut Psychologii UJ)
dr Paweł Czarnecki ( Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego)
Prowadzenie: Tomasz Pytko (ToMasz w Krakowie), Samuel Nowak (Instytut Psychologii UJ)

#ScienceFirst #5 odbędzie się 20 marca o godzinie 18.00 w Artetece Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak zastrzegamy sobie możliwość wprowadzenia zapisów w przypadku dużego zainteresowania.

Zobacz nagranie spotkania na YT.

Patron medialny: Radiofonia 100,5 FM
Partner projektu : CogNeS http://cognes.psychologia.uj.edu.pl, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie