środa, 10 maja

Seksualność a język

wróć do wydarzeń

Z powodów od nas niezależnych musieliśmy odwołać to wydanie SF 🙁 Obiecujemy, że wrócimy do tematu w roku akademickim 2023/2024.

Jak język kształtuje naszą seksualność i odwrotnie

Goście: dr hab. Grzegorz Iniewicz, dr Katarzyna Trzeciak

Widzimy się w Pauzie o godz. 18.30

Zobacz wydarzenie na Facebooku.

Seksualność jest ważnym aspektem życia człowieka, który nieustannie pozostaje pod wpływem różnych czynników kulturowych, społecznych i osobistych. Słowa, których używamy, sposób, w jaki się komunikujemy oraz normy, którymi się kierujemy, odgrywają znaczącą rolę w kształtowaniu naszej tożsamości płciowej i szeroko rozumianej seksualności. W 8. epizodzie 5. sezonu naszego projektu przyjrzymy się, jaki związek zachodzi między seksualnością a językiem, spróbujemy się wówczas pochylić nad takimi problemami jak:

– wpływ języka na kształtowanie się tożsamości seksualnej

– wykorzystywanie języka w edukacji seksualnej i jego skuteczność

– rola języka w kształtowaniu postaw wobec różnych orientacji i tożsamości płciowej

Te i wiele innych kwestii poruszymy z naszymi gośćmi:

dr hab. Grzegorzem Iniewiczem prof. UJ – profesor nadzwyczajny w Zakładzie Psychologii Klinicznej Instytut Psychologii UJ, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, superwizor, seksuolog kliniczny.

dr Katarzyną Trzeciak – adiunktką z doktoratem w Katedrze Krytyki Współczesnej Wydziału Polonistyki UJ, krytyczka i badaczka literatury, prowadzącą m.in. zajęcia “Gender: Strategie queer: emancypacja, estetyka, mainstream”.

Biorąc udział w wydarzeniu wyrażasz zgodę na wykorzystanie Twojego wizerunku w mediach społecznościowych współorganizatora tj. Stowarzyszenia All In UJ. 

wróć do wydarzeń