środa, 28 listopada

Halo, czy słyszysz mój kolor?

Czy można usłyszeć kolor nieba?
Czy można usłyszeć zieleń lasu?
Czy na pewno widzimy oczami?
Czy zawsze słyszymy uszami?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poszukamy w kolejnym odcinku S/F, którego tematem będzie Colorophone.

Colorophone to rewolucyjne urządzenie, które powstaje na Norweskim Uniwersytecie Nauki i Technologii NTNU – Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Pracujący tam Dominik Osiński opracował technologię przetwarzania kolorów na dźwięki: zmysły to nic innego jak dane, które docierają do naszego mózgu jako impulsy elektryczne. Jak pokazują najnowsze badania, dla mózgu nie znaczenia skąd one spływają – i tak korę wzrokową można aktywować informacją, która dociera do nas jako dźwięk.

Podczas spotkania porozmawiamy z twórcą Colorophone’u i osobami związanymi z projektem. Doświadszyczsz też wyjątkowych dźwiękopejzaży, dzięki imersyjnym projekcjom 360 stopni.

Goścmi S/F będą
Dominik Osiński, Assistant Professor, NTNU
Dr hab. Michał Wierzchoń, UJ
Dr Anna Anzulewicz, UJ

#ScienceFirst #2 odbędzie się 28 listopada o godzinie 18.30 w HEVRE (piętro +1).
Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak zastrzegamy sobie możliwość wprowadzenia zapisów w przypadku dużego zainteresowania.