poniedziałek, 7 listopada

Przegląd czasopism z dr Weroniką Kałwak

wróć do wydarzeń

W tym wydaniu POPP przyjrzymy się wybranym artykułom naukowym wspólnie z dr Weroniką Kałwak z Zakładu Psychoprofilaktyki i Psychoterapii. Porozmawiamy o depresji klimatycznej, emocjach klimatycznych w uroczej scenografii modernistycznego os. Podwawelskiego w Krakowie.

Dr Weronika Kałwak jest absolwentką psychologii i filozofii na Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest asystentką w Zakładzie Psychologii Zdrowia Instytut Psychologii UJ. Współpracuje z Laboratorium Badań świadomości C-LAB. Zajmuje się zagadnieniami filozoficznymi i metodologicznymi związanymi z poznaniem i badaniem doświadczenia bólu oraz innych doznań cielesnych. W 2018 roku obroniła pracę doktorską „O poznawaniu cudzego bólu – projekty, metody i praktyki.”. Realizuje grant Narodowe Centrum Nauki „Miniatura” poświęcony psychologicznego znaczenia pojęcia depresji klimatycznej.

wróć do wydarzeń