poniedziałek, 21 listopada

Przegląd czasopism z dr Iloną Kotlewską

Rozmawiamy o szwędaniu myśli, medytacji mindfulness (w kontekście uzależnienia od opioidów) i komunikacji

Dr Ilona Kotlewska jest neurobiologiem, neuropsychologiem, doktor nauk biologicznych. Pracę doktorską wykonywała w Pracowni Psychofizjologii w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego Polskiej Akademii Nauk. Absolwentka Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się procesami powstawania samoświadomości i ciągłości Ja oraz procesami uwagi wzrokowej. Specjalizuje się w metodach obrazowania pracy mózgu, takich jak elektroencefalografia i rezonans magnetyczny. Laureatka Fulbright Junior Research Award 2017–2018, stypendium ETIUDA przyznawanego przez Narodowe Centrum Nauki oraz stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Członkini Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. Swoją pasją do popularyzacji nauki dzieli się na wykładach, w ramach których tłumaczy m.in. „Dlaczego lubimy narzekać?” lub odpowiada na pytanie „Czy wszyscy jesteśmy neuroegoistami?”.