środa, 18 stycznia

Antydepresanty 3w1: praktyka, nauka, krytyka

wróć do wydarzeń

Spotkanie przeniesione na środę, 18 stycznia 2023, g. 18.30, Hevre +1

Dlaczego przenieśliśmy spotkanie?
Przez ostatnie dwa miesiące poszukiwaliśmy osoby reprezentującej aktualną perspektywę psychiatrii, która weźmie udział w debacie. Niestety bez powodzenia.

Naszym zdaniem dyskusja na temat skuteczności leków przeciwdepresyjnych musi uwzględniać tę perspektywę. Naszych gości przedstawimy Wam już niedługo.

Dlatego zapraszamy na spotkanie 18 stycznia o 18:30 , kiedy w pełnym składzie i z wielu perspektyw porozmawiamy o skuteczności leków przeciwdepresyjnych. Przepraszamy za tę zmianę. Do zobaczenia w styczniu!

O spotkaniu:

Nauka i praktyka kliniczna dostarczają niezbitych dowodów, że leki przeciwdepresyjne działają. Wiemy, że mogą wywoływać efekty pożądane, jak i niepożądane. Ale czy te pierwsze różnią się od efektu placebo? Przyjrzymy się zarówno jakości wyników opublikowanych badań naukowych, na których często opieramy nasze konkluzje, jak i różnicy między istotnością statystyczną a istotnością kliniczną. Zastanowimy się, komu i w czym antydepresanty pomagają – czy stanowią ratunek dla zdrowia pacjentów, dla pracy psychiatrów, czy raczej dla inwestorów w branżę farmaceutyczną? Liczymy, że zderzenie kilku perspektyw pozwoli nakreślić możliwie wyraźny obraz skuteczności leków przeciwdepresyjnych. Zapraszamy do przybycia i debaty.  

Goście: prof. Przemysław Bąbel, dr Radosław Stupak, TBA

Spotkania prowadzą: Justyna Hobot, neurobiolog i kognitywista oraz Samuel Nowak, specjalizujący się w studiach kulturowych.

Strona wydarzenia na FB. Zapraszamy do Hevre przy ul. B. Meiselsa 18.

wróć do wydarzeń