Spotkania w 2018

czwartek, 23 maja

Nie musi boleć

Pamiętacie performerkę Marinę Abramović? Należy ona do licznego grona artystek i artystów, dla których ból i cierpienie to medium ekspresji. W skrócie: życie musi boleć. Nie ma darmowych obiadów.

 Mamy w tej kwestii inne zdanie. To nieprawda, że musi boleć. O tym, czym jest ból, skąd się bierze, od czego zależy jego nasilenie, jak można sobie radzić z bólem i co na to wszystko nowoczesna eksperymentalna psychologia, rozmawiać będzie Zespół Badania Bólu: dr hab. Przemysław Bąbel, dr Elżbieta A. Bajcar, mgr Wacław N. Adamczyk i mgr Karolina Wiercioch-Kuzianik. Prowadzenie: dr Samuel Nowak.

poniedziałek, 26 marca

Wiedza bez granic?

Czy dostęp do wiedzy powinien być ograniczany?

Czy proces badawczy i publikacyjny powinien być całkowicie transparentny?

Czy patenty służą nauce? 

Wreszcie, czy praca akademicka może i powinna być wehikułem dla kariery biznesowej?

Na te pytania spróbują odpowiedzieć uczestniczki i uczestnicy marcowej Kawiarni Naukowej IPs UJ. Dyskutować będziemy o otwartej nauce, rozumianej bardzo szeroko. W dyskusji udział wezmą: dr Katarzyna Jaśko (Instytut Psychologii UJ), Konrad Gliściński (Katedra Prawa Cywilnego UJ), dr Piotr Dragon (Instytut Psychologii UJ) i Zuzanna Skora (Instytut Psychologii UJ).

 

poniedziałek, 26 lutego

Psychologia sportu. Co może ona dać każdemu z nas?

W ramach nagrody za wytężoną naukę w trakcie sesji zapraszamy do udziału w lutowej edycji Kawiarni Naukowej IPs. Tematem najbliższego spotkania będzie psychologia sportu, a w szczególności to, co może ona dać każdemu z nas. W dyskusji udział wezmą: prof. Aleksandra Tokarz (Instytut Psychologii UJ), prof. Jan Blecharz (AWF w Krakowie), Ewelina Salwin (Instytut Psychologii UJ i AWF w Krakowie).

Wyrusz w podróż w głąb ludzkiego umysłu wspólnie z Instytutem Psychologii UJ

Producent:
Instytut Psychologii UJ

Kreacja:
Samuel Nowak

Projektant:
Szymon Jeziorko

Science First - identyfikacja wizualna:
Jerzy Zięba

Kawiarnia Naukowa - identyfikacja wizualna:
Miłosz Urbanik

© Uniwersytet Jagielloński 2018-2020